DOPORUČUJI
Načítá se...
Svobodou slova se rozumí nepostihnutelné právo jedince vyslovit prakticky cokoli, pokud v naší právní úpravě neurazí, nezesměšní, nezhanobí, nevyzývá k násilí, zakázáno jest popírání, rozuměj diskutování, o holokaustu a další citlivá témata.

Téma je to široce diskutované mnohdy populárními a hlasitými think-thanky a někdo si na tom už i začal budovat politickou kariéru zova to bojem proti politické korektnosti.

Samotný termín "politická korektnost" shrnující více či méně autocenzorské výše zmíněné jest čímsi s čím naše sociálně síťová společnost horečně bojuje, lidé přemýšlející nad každým napsaným slůvkem, aby se tu nedotkli těch tu tamtěch skrzevá nemilosrdný ortel lajků a sdílení, clickbait lovci hledající největší zásah a pozornost, sdíleči nepopiratelných pravd a senzací, do toho neustálý pocit zmaru a jakési blbé frustrace z čehokoli co uděláte neboť všichni pořád chtějí víc, aneb jak jeden moudrý zrzatý muž propaguje táži se stejně, je opravdu nutné neustále růst? Je nutné se neustále přít, něco tlačit honem honem před sebe, držet lidi ve varu prudce nevtipnými bonmoty, nebo je burcovat k národní ostražitosti a kulturní pospolitosti proti invazi barbarů ze slumů?

Komplexnost celé problematiky tkví v tom, že na vše pohlížíme z úhlu pohledu, který říká: "je jenom TEĎ a TADY", zapomínaje na pohled: "out of the box", který jsme se naučili používat maximálně pro imaginaci přehnaně negativních projekcí budoucnosti.

Závěrem bych rád dodal, že v dnešní době není těžké získat krátkodobou všeobecnou pozornost, sám to musím vědět, když mám na sociálních sítích rozprostřeno dohromady milion lidí, těžké je s nimi pracovat a ještě těžší je si vydobýt požadovanou úroveň všeobecného vnímání a všeobecné známosti, ne jen té imaginární dané uzavřením se do své sociální limitované bubliny.