DOPORUČUJI
Načítá se...

Bílé Vánoce

Jaromir Kanak
Náš Ústav pro napravování historických nepřesností se po dlouhém licitování rozhodl zveřejnit opravený text nejslavnější vánoční písně Bílé Vánoce, nejenže i v tomto případě došlo k flagrantnímu překroucení původního textu, ale z originálu byly vyňaty natolik zásadní obsahové pasáže, že Vám jej musíme dnes 24.12. představit v plném znění i s dovysvětlujícím komentářem.

Bylo toho roku 1981 kdy Karel G.(mit uns) zčeštnil slavnou píseň pana Irvinga Berlina nazpívanou světoznámým věhlasným úžasným a taky bílým Bingem(neplést si prosím se slavnou hrou, která se svou historií táhne kamsi do Itálie šestnáctého století) Krosbijů.

Vzhledem k doloženým skutečnostem jistých(pro jejich bezpečnost nejmenovaných) svědků, je zřejmé, že uzavřená socialistická celebritní společnost, neznalá západních tradic, třímající bílý prášek propašovaný v ponožce Luďka S. vracejícího se ze západního Německa a tak často kokokoktajícího, že by nikoho ani nenapadlo, že něco bere, bez v té době neexistujícího internetu a dalších prožitých zkušeností, neměla v dobách normalizačních vědomí o šňupání, natož vpichování a tak to jednoduše tato vrchnost jedla.

Text vzniknuvší na zakázku stranické buňky KSČ nazvané příhodně RDM(Rozverný Děda Mráz), tedy vůbec nemá za cíl oslavovat křesťanské hodnoty, natož kapitalistické svátky a to bílé cosi co nám tak často dělá v zimě problémy na silnicích, nýbrž nově do společnosti vložený trend rozveseleného obyvatelstva najedlého tím bílým práškem(oni fakt nevěděli, že se to šňupe).

Jako odkaz na tuto dávnou historii Vám přetiskujeme původní znění nezprofanovaného textu, jež byl natolik průhledný, že musel být vzhledem k příkazu ÚVé KáeSČé stáhnut, zahozen a zapomenut, užijte si jej tedy alespoň Vy a přejeme Vám Šťastné a Veselé bílé Vánoce:

"Já sním na Vánoce bílý(asi ten prášek), -
smích to ve mě dětský vyvolá. -
Znějí zvonky v uších(halucinace vyvolané aktivní látkou, součást propagačních materiálů) -
a každej tuší -
v ten den splnil se nám sen(o šťastném člověku v socialistické zemi, konečně jej soudruzi s pomocí kouzelného prášku vytvoří!). -

Já sním na Vánoce bílý -
u vánoc i soudruh zakvičí(nazančující, že i pravověrní marxisté si konečně mohou užít náboženské svátky). -
Světla svíček, jmelí a sníh(alternativní název bílého prášku používaný mezi prostým lidem). -
tak byl krásný den o Vánocích."