DOPORUČUJI
Načítá se...

Papinův Hrnec nevybouchl

Znáte termín papinův hrnec? Ano, vy uplakaní a ustrašení poražení po Brexitu a vítězství Donalda Trumpa?

Ne, nejsem antievropan, ani přívrženec Donalda Trumpa, nejsem exitář, ani rusofil, já jsem člen nejdiskriminovanější menšiny západní multikulturní civilizace, ano já jsem bílý, svobodný, bezdětný muž. Jako takový rozumím a mohu popsat jednu skutečnost, papinův hrnec, když vře dostatečně dlouho tak vybouchne a nastane-li výbuch, tak rozmetá vše ve svém nejbližším okolí, mnohdy i vařič, aby takovýto papinův hrnec nevybouchl, je třeba odpustit páru a udržovat teplotu a tím i tlak na správné rovnovážné úrovni, pro dosažení ideálního výkonu a jeho funkčnosti.

Nuž a co jiného jest Brexit a americké presidentské volby než-li upouštěním páry? Páry, která je sice do jisté míry stlačitelná, jako ta frustrace, která při jejím neodpuštění následně hrozí dalekosáhlejšími škodami.

Zažíváme období možných křižovatek, vznikání bodů, které mohou způsobit fatální a totální zvraty, ale zatím je na hraně a mnohdy pět minut po dvanácté vybalancováváme, nevím zda-li je tím pomyslným jazýčkem na vahách oblíbená prozřetelnost, či jen statistická odchylka jež je nazývána náhodou, jisté je: ne vždy to co se nám jeví jako odvrácením toho zlého(varování, že zvolením Trumpa nastane WWIII. a vítězstvím Ms. Clinton mír - podobné argumenty byly použity v případě Brexitu) vede ke kýženému cíli, témeř vždy emoční z prvu pozitivní revoluční touhy a zvolená řešení vedou ke své negaci - Velká francouzská revoluce, Rudé revoluce, nástup AH v reichu, etc.

Nevolil bych Trumpa(ani Clintonovou), nehlasoval bych pro Brexit a nežeru tak moc imigrační krizi, ale faktem zůstává, že na světě bude brzy 8 miliard lidí, a nás zápaďáků je jen miliarda, již Ježíš řekl, že asi těžko můžeme zachránit každého na této zemi, ale měli bychom se snažit vytvářet podmínky a sami jít příkladem pro své okolí, aby i jinde ve světě viděli, že to jde... a tak místo brečení nad koncem světa, co takhle místo šíření strachu a nenávisti začít šířit lásku a mír.