DOPORUČUJI
Načítá se...

Existence

Od mých nejmladších možných let trpím neutuchajícím pocitem, že celý okolní svět je pouhou virtuální realitou a dnes, v době, kdy pro tuto tezi je nalézáno víc a víc důkazů bych se rád podělil s jedním problémem, který mě trápil.

Vnitřně se přesvědčit o virtuálnosti okolního světa nebylo nikdy těžké, neboť už jen prostý fakt jisté prázdnoty veškeré hmoty okolní byl nepopiratelný, vzdálenosti mezi prvky na molekulární úrovní jsou nepředstavitelné a tak jsem začal uvažovat nad něčím jiným, jak asi vypadá ta pravá skutečné hmota? Je-li toto jakási hra, jak jsem si náš svět vždy představoval, tak je nejspíše tvořena dle nějakého vzoru ve stylu našich počítačových her, tedy já sedím u monitoru v našem 3D světě a dívám se na 2D monitor kde je jaksi promítán 3D svět(trochu to připomíná platónovu jeskyni, že?), nuž a vždy jsem narazil na stejný problém, reálná existence ta opravdu opravdová měla vždy stejný defekt, ať jsem si ji přetvořoval, jak jsem si ji přetvořoval. Neřeším teď otázku, že byla-li nějak stvořena, tak jsem se zacyklil neboť jsem měl opět problém, že kdo ji teda stvořil, to pominu, problém byl v samotné té pravé a opravdové hmotě. Čemsi pevném na což si naše hmota hraje/simuluje až řekněme před pár lety mi došlo co mi poněkud víc zapadá do našeho historického filosoficko-náboženského pojetí bytí.

Je zjevné, že není žádné nad, žádná nad dimenze, jak se neustále snažíme dokazovat a vymýšlíme pátou dvanáctou sto dvacátou dimenzi, abychom vše vysvětlili, skutečnost zdá se prostší, není-li základní dimenze první, dala by se s klidem nazvat nultou.

Ona prostě je.

Ve své úvaze jsem, v ty dny kdy se mi rozsvítilo jsem si obrátil své myšlení, neustále se snažící zjistit jak by jen ta jedna dimenze nad námi mohla vypadat jsem si uvědomil, že vysvětlení bude přímo v nás, budeme ho mít na očích a co je tedy základem nás, našeho vesmíru? Prazákladem je cosi co bychom jistě mohli nazvat energií, půjdeme-li dál, je to informace/data, cosi čemu těžko přiřadíme hmotu, cosi co prostě je a je to přítomno všude, z tohoto se dá usuzovat, že tím nadřazeným, tím z čeho to všeho vychází a je stvořeno je to co je v úplném jádru toho všeho.(toliko všech)

"Myslím tedy jsem." - Jedna velká myšlenka, nepotřebující vesmír, nepotřebující prostor, ona prostě je, třeba ani neví kde, třeba ani neví jak, prostě je a jelikož je tak tvoří, sní, a toto jest mé hloupé vysvětlení.