DOPORUČUJI
Načítá se...

Lída Baarová (film 2016)

Sebral jsem odvahu a dokoukal český velko-film Lída Baarová, pln informací o zhnusených divácích, nenávisti vůči autorům a nabit dojmu z jindy velmi přesných hodnocení na csfd, kterými se jako správný divák vždy samozřejmě do puntíku řídím, zmáčknul jsem tlačítko "play".

Zážitek, který opepřil můj podvečer byl ryze překvapující, žádná trapná erotická scénka s Goebbelsem a jeho nožní pomůckou se nekonala, stejně tak údajně trapný Hitler, k tématu se autoři i herci v rámci žánru kam toto dílo patří postavili namísto očekávání velice dobře.

Mé pocity pobouření až znechucení, mě v průběhu minut, desítek minut až téměř nedokončených dvou hodin opouštěly, až mne opustili definitivně, vrcholným závěrečným výkonem herečky, jež měla na starosti Lídu Baarovou z roku 2000.

Nerozumím znechucení občasnstva českého nad filmem, jež reprezentuje jistý nepostradatelný dílek do skládanky, která zove se historie, snad neschopnost vyrovnat se s naší malostí, nebo s tím, že k našemu národu germánství patří, jak ostatně s oblibou konstatovali ruští intelektuálové 19st, česi jsou němci mluvící slovanským jazykem... snad jen nejsme schopni ještě přijmout, že i naši předkové se chovali po válce, jak němci za války...

nebo jen prostě neumíme odpouštět úspěch, jak bylo v závěrečné části správně zmíněno...

tak jako tak, za mne tento film dostává plný počet bodů, snad jen o jeden bodík méně, to protože tam hraje Mádl :D, ale tak já to tomu klukovi odpustím, zas tak moc mě tam tentokráte nevadí ;)