DOPORUČUJI
Načítá se...

Pražská kavárna a boj za svobodu

Víte proč jsem naštvaný na Miloše Zemana, presidenta naší země?

Ne za Ovčáčka, bývalého redaktora komunistických Haló novin, ne za to, že je chválen Miloušem Jakešem, ne za to že se plácá po zádech s Báťuškou Putinem ani za norování s krtečkem v čele do Číny pět minut po dvanácté.

Proč jsem na Miloše tedy naštvaný, protože musím souhlasit s lidmi jako je Tomáš Halík, že mě Milošova politika vhání do chřtánu lidí se kterými bych byl za normálních okolností v názorovém střetu, neboť má bytostná averze vůči intelektuálství je strejně tak silná jako má vyslovená nenávist ke komunismu a jeho vyznavačům.

Neboť jak rád zdůrazňuji, existuje silná dělící čára mezi inteligencí a intelektuálstvím... za tituly ženoucí se lidé, mnohdy inteligenčně podprůměrní, své názory různými papíry podporující mne dovádí do varu nepřetržitého opozičního boje, ale Miloš? Miloš jak slíbil sjednocuje, namísto soustředění se na ty či ony faktické, či logické spory je nutné dát současné intelektuálské opozici za pravdu, neboť cenzura, skrytý či otevřený nátlak, úřední šikana a další způsoby současného mocenského boje, jsou nepřípustnými prostředky v boji o naši svobodu, která mi je tak blízká.

Je-li upírána svoboda komukoli, budu zaň bojovat... i po jeho boku... a Miloši... to co ve svém úřadě předvádíš, tos pokálel...